Monthly Archives: January 2013

Kontrola vrhu

V pondělí 21.1. proběhla kontrola vrhu. Rádi bychom zde ještě jednou poděkovali poradkyni paní Lence Fejerové, že za námi vážila dalekou a namrzlou cestu.

Výsledek kontroly:

Celkový dojem: Vyrovnaný vrh v typu a velikosti, standardní znaky, dobrý pigment, bez bílých znaků, skusy v pořádku, pěkná srst a hlavy.

U pejsků varlátka: V pořádku
Očkování, odčervení štěňat: V pořádku
Povahové projevy štěňat: Nebojácná, komunikativní
Kontrola feny – matky: Ve výborné kondici
Kontrola ustájení: Venkovní, prostorné

Vrh doporučen k zápisu.

Noc svatého Mikuláše

První známky porodu se objevily u Kofily (jak říkáme Xantě) na Mikuláše ráno – přesněji tedy páteho, v den, kdy večer před samotným svátkem Mikuláš obchází a naděluje. Kofila začala zrychleně dýchat, nervózně chodit po domě a hrabat si pelíšek. Jenže záhy se vzbudily děti a s nimi začal každodení mumraj. Kofila se chvíli ještě pokoušela nervózně najít klidný kout, načež to vzdala, zalezla do komory a bez dalšího prospala celý den. Až večer, když děti zašly do ložnice a chystaly se na spaní, Kofila vylezla, začala znovu zrychleně dýchat a zajímat se o pelíšek. Pro jistotu počkala, až i my zalezeme do postele a pak teprve začal samotný porod. Nechali jsme ji v klidu, ale za chvíli se už ozvalo kníkání, když první štěně chtělo ještě sát a mamka místo toho už rodila druhé. Od druhého štěňátka jsme už byli s ní, i když náš hlavní úkol byl nepřekážet – z Kofily se vyklubala skvělá mamka a o všechna štěňátka se kompletně postarala. A tak jsme s ní jen prožívali krásnou zimní idylku – na dvoře padal sníh, praskalo dřevo v kamnech a v pelíšku u kamen přibývalo jedno štěňátko za druhým…